یادداشت فارنسینا – مشارکت لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی در 76 مین مجمع عمومی سازمان ملل متحد

[ad_1]

2021-09-19


یادداشت فارنسینا - مشارکت لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی در 76 مین مجمع عمومی سازمان ملل متحد


مایسی

وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی لوئیجی دی مایو در هفته سطح بالای 76 مین مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNSC) که از 20 تا 25 سپتامبر در نیویورک برگزار می شود ، شرکت می کند.

در چارچوب کار سازمان ملل متحد ، یک مکان اصلی برای بحث در مورد موضوعات مربوط به واکنش بین المللی به همه گیری و بحران های متعدد امنیتی و بشردوستانه ، از افغانستان آغاز می شود. در واقع ، انتصابات اصلی در دستور کار وزیر دی مایو به این موضوع اختصاص می یابد ، مانند نشست وزیران اتحادیه اروپا و جلسات متعدد دوجانبه ای که وی در حاشیه مجمع عمومی خواهد داشت.

دو رویداد اختصاص داده شده به افغانستان نیز توسط فارنسینا آغاز خواهد شد: رویداد اول بر زنان و دختران افغان و نیاز به حفاظت از پیشرفت هایی که تاکنون در ارتقاء و ارتقاء حقوق آنها انجام شده است ، تمرکز می کند. دومین رویداد در چارچوب ریاست گروه G20 ایتالیا و با نشست وزرای خارجه افغانستان به ریاست وزیر دی مایو برای تشکیل اجلاس سران دولت ها و دولتهای گروه 20 در مورد همین موضوع صورت می گیرد.

وزیر ، به همراه وزرای خارجه آلمان ماس و لئدرین فرانسه ، در نشست لیبی در چارچوب روند برلین ، ریاست خواهد کرد. وی ریاست نشست وزیران اتحاد برای اجماع درباره روند اصلاحات شورای امنیت سازمان ملل متحد را بر عهده خواهد داشت و در اجلاس گروه حکومت جهانی (3G) به عنوان ریاست دوره ای گروه 20 شرکت خواهد کرد.

در هفته عالی ، وزیر دی مایو همچنین قرار است با گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد و شهید رئیس مجمع عمومی گفتگو کند.


[ad_2]

amopA1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts